Krmenie:
Kraliky jedia väčšinou obilie (pšenicu,ovos,jačmen),zeleninu a seno.
Obilniny:
Obchody s potrebami pre zvierata predavaju specialne zmesi pre(niekedy vo forme granul) aj pre kraliky.Tie obsahuju vsetky vizivne latky,ktore kralik potrebuje.Ak sa vam minu,mozete zmiesat ovsene vlocky ale rozdrobeny celozrnny chlieb(nie cersty!!Ten nafukuje)s malym mnozstvom tepleho mlieka alebo vody,a tak si docasne pomoct.
Seno:
Seno by mal mať králik k dispozícii 24 hodín denne. Je to základná zložka králičej potravy. Seno musí byť kvalitné; neplesnivé, nezatuchnuté, neprašné. Najlepšie je vyrobiť si vlastné seno alebo kupovať seno od chovateľa či pestovateľa. V obchodoch často predávajú nekvalitné seno, ale ak už musíte kupovať v obchode, tak si všímajte dátum výroby a vyberte si čo najčerstvejšie.
Zelenina a ovocie:
Vhodné: mrkva aj s vňaťou, kaleráb aj s vňaťou, jablko, kŕmna repa, topinambura, cvikla, zemiaky - nenaklíčené, paprika, uhorka, listy z karfiolu, melón, jahody, hruška (ale pozor - nafukuje), občas aj tropické ovocie (banán, ananás, papaya, pomaranč)
Nevhodné: kučeravý kel, biela a červená kapusta, čerešne, slivky a ostatné kôstkové ovocie, karfiol (obsahuje látku, ktorá rozkladá králikom krv)
Suché pečivo
Môžete podávať aj suché pečivo, ale nesmie byť plesnivé ani korenené. Suché pečivo sa berie ako jadrové krmivo, takže pri jeho podávaní zmenšite dávku jadrového krmiva.
Mlieko
Na kŕmenie je najvhodnejšie kravské a kozie mlieko. Podáva sa hlavne dojčiacim samiciam. Pri jeho podávaní dodržujte hygienické zásady, dávajte ho do napájačky radšej menej, aby sa neskazilo.
Čaj
Králikovi môžete raz za mesiac dať namiesto vody čaj. Ten je vraj účinný proti baktériám a proti nepríjemnému zápachu moču. Najvhodnejší je asi bylinkový alebo čierny.
Koprofágia
Možno si vsimnete,ze vas kralik zerie vlastne vykali.To je uplne normalne.Kraliky musia travit jedlo dvakrat a vas kralika konzumuje vlastne napoly stravenu potravu.